We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Vertiv Liebert RELAYCARD-PG UPS accessory
SKU
RELAYCARD-PG
Login for pricing
In Stock:
3 available
Liebert Intellislot Relay Interface Card, HTTP/HTTPS, 3.6W, 7 - 12 DC, RJ-45 10/100 Ethernet, RJ-45 RS-485, RJ-45
Category: UPS Accessories
| SKU | RELAYCARD-PG |
|---|---|
| EAN | 0835514009702 |
| Manufacturer | Vertiv |
| Availability | Out of Stock |
| Product Family | Liebert |
Liebert IntelliSlot Unity Communications Cards
Provides Web access, environmental sensor data, and third-party customer protocols for Vertiv equipment. The cards employ Ethernet and RS-485 networks to monitor and manage a wide range of operating parameters, alarms and notifications. Provides a communication interface to Trellis, LIFE Services, Liebert Nform, and third-party building and network management applications.
Liebert IntelliSlot Unity Communications Cards
Provides Web access, environmental sensor data, and third-party customer protocols for Vertiv equipment. The cards employ Ethernet and RS-485 networks to monitor and manage a wide range of operating parameters, alarms and notifications. Provides a communication interface to Trellis, LIFE Services, Liebert Nform, and third-party building and network management applications.
Provides Web access, environmental sensor data, and third-party customer protocols for Vertiv equipment. The cards employ Ethernet and RS-485 networks to monitor and manage a wide range of operating parameters, alarms and notifications. Provides a communication interface to Trellis, LIFE Services, Liebert Nform, and third-party building and network management applications.
Liebert IntelliSlot Unity Communications Cards
Provides Web access, environmental sensor data, and third-party customer protocols for Vertiv equipment. The cards employ Ethernet and RS-485 networks to monitor and manage a wide range of operating parameters, alarms and notifications. Provides a communication interface to Trellis, LIFE Services, Liebert Nform, and third-party building and network management applications.
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Green, Silver |
| Power | |
|---|---|
| Output voltage | 7-12 V |
| Weight & dimensions | |
| Width | 75.5 mm |
| Depth | 132 mm |
| Height | 37 mm |
| Weight | 200 g |