We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Valcom V-9914M-5 mounting kit
SKU
V-9914M-5
Category: Mounting Kits
| SKU | V-9914M-5 |
|---|---|
| EAN | 0799111002873 |
| Manufacturer | Valcom |
| Availability | In Stock |
The V-9914M-5 provides a solid mounting structure for ceiling speakers. The steel bridge prevents
ceiling tile sag and is galvanized to inhibit rusting. This bridge and backbox may be used with all Valcom flush mount ceiling speakers.
ceiling tile sag and is galvanized to inhibit rusting. This bridge and backbox may be used with all Valcom flush mount ceiling speakers.
| Technical details | |
|---|---|
| Material | Steel |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 450 g |
| Width | 368.3 mm |
| Depth | 38.1 mm |
| Height | 603.2 mm |
You may also be interested in
| Product |
Valcom V-9914M-5 mounting kit
Login for pricing
|
New
B-Tech SYSTEM 2 - Ø50mm Pole - 1m
Login for pricing
|
Bestseller
Datalogic Industrial Take Up Reel Black
Login for pricing
|
Hot Product
Ergotron Track Mount Bracket Kit Alumi...
Login for pricing
|
Recommended
Origin Storage Caddy for Dell PowerEdg...
Login for pricing
|
Popular
Kramer Electronics T1AF-26 mounting kit
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
V-9914M-5
|
BT7850-100/B
|
7-0404
|
97-091
|
FK-DELL-R710/3
|
T1AF-26
|
| Manufacturer |
Valcom
|
B-Tech
|
Datalogic
|
Ergotron
|
Origin Storage
|
Kramer Electronics
|
| Product type |
N/A
|
N/A
|
Holder
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|





