We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Panasonic PCPE-INF33B1 laptop case 30.5 cm (12") Briefcase Black
SKU
PCPE-INF33B1
- Removable carry handle and ergonomic shoulder strap
- Allows easy access to all features, ports and cameras
- Compatible with desktop cradles and some CF-33 vehicle docks
Category: Laptop Cases
| Brand compatibility | Panasonic |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Maximum screen size | 12 " |
| Case type | Briefcase |
| SKU | PCPE-INF33B1 |
| EAN | 0850461000930 |
| Manufacturer | Panasonic |
| Availability | In Stock |
The Toughmate 33 Mobility Bundle is designed for added mobility and hands free use with your TOUGHBOOK 33. The Mobility Bundle comes complete with a removable handle and ergonomic shoulder strap for hands free facilitation. The handle and shoulder strap can be used separately or together, but should only be used with the TB33 tablet portion, not with the combined keyboard. It also allows easy access to all features, ports and cameras. Our Toughmate 33 Mobility Bundle is also fully compatible with Gamber-Johnson and Havis Toughbook 33 Docking Stations and Cradles
| Colour | |
|---|---|
| Surface coloration | Monochromatic |
| Weight & dimensions | |
| Maximum screen size | 30.5 cm (12") |
| Weight | 200 g |
| Features | |
|---|---|
| Product main colour | Black |
| Case type | Briefcase |
| Carrying handle(s) | Yes |
| Removable shoulder strap | Yes |
| Protection features | Dust resistant, Scratch resistant |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Shoulder strap | Yes |
| Compatibility | TOUGHBOOK 33 |
| Maximum screen size | 30.5 cm (12") |
| Brand compatibility | Panasonic |
| Design | |
| Case type | Briefcase |
| Carrying handle(s) | Yes |
| Removable shoulder strap | Yes |
| Protection features | Dust resistant, Scratch resistant |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Shoulder strap | Yes |
| Compatibility | TOUGHBOOK 33 |
| Maximum screen size | 30.5 cm (12") |
| Brand compatibility | Panasonic |
| Technical details | |
| Protection features | Dust resistant, Scratch resistant |
| Shoulder strap | Yes |
| Compatibility | TOUGHBOOK 33 |
| Case type | Briefcase |
| Carrying handle(s) | Yes |
You may also be interested in
| Product |
Panasonic PCPE-INF33B1 laptop case 30....
Login for pricing
|
Bestseller
Targus TBR003EU laptop case 40.6 cm (1...
Login for pricing
|
Hot Product
Targus DRIFTER 16" BACKPACK 40.6...
Login for pricing
|
Recommended
Wenger/SwissGear 600627 notebook case...
Login for pricing
|
Popular
DELL 460-BBGP laptop case 43.2 cm (17&...
Login for pricing
|
New
Wenger/SwissGear 600637 notebook case...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
PCPE-INF33B1
|
TBR003EU
|
TSB238EU
|
600627
|
460-BBGP
|
600637
|
| Manufacturer |
Panasonic
|
Targus
|
Targus
|
Wenger/SwissGear
|
DELL
|
Wenger/SwissGear
|
| Material |
N/A
|
Polyester
|
N/A
|
N/A
|
Nylon
|
N/A
|
| Maximum screen size |
11" to 12"
|
15" to 16"
|
15" to 16"
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Brand compatibility |
Panasonic
|
N/A
|
N/A
|
Apple
|
Dell
|
N/A
|
| Case type |
Briefcase
|
Trolley case
|
N/A
|
Backpack
|
Briefcase
|
Backpack
|
| Product main colour |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Black
|
N/A
|
N/A
|





