We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Panasonic KST-WM-HE40/UE70-B security camera accessory Mount
SKU
KST-WM-HE40/UE70-B
Category: Security Camera Accessories
| SKU | KST-WM-HE40/UE70-B |
|---|---|
| EAN | 04010869253772 |
| Manufacturer | Panasonic |
| Availability | In Stock |
The model KST-WM-HE40/UE70 is also available in both, black (KST-WM-HE40/UE70-B) and white (KST-WM-HE40/UE70-W), and is compatible with the AW-HE40 models and the 4K remote camera AW-UE70 (weight 1,25kg).
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Panasonic |
| Type | Mount |
| Placement supported | Universal |
| Product colour | Black |
| Technical details | |
| Type | Mount |
| Placement supported | Universal |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 293 mm |
| Weight | 1.25 kg |
| Height | 147 mm |
| Depth | 188.5 mm |
| Colour | |
| Product colour | Black |
You may also be interested in
| Product |
New
Panasonic KST-WM-HE40/UE70-B security...
Login for pricing
|
Popular
Axis 01727-001 security camera accesso...
Login for pricing
|
Hanwha SBP-300HMS6 security camera acc...
Login for pricing
|
Hot Product
Axis 02364-001 security camera accesso...
Login for pricing
|
Bestseller
Axis 02639-001 security camera accesso...
Login for pricing
|
Recommended
Panasonic KST-WM-UE100-B security came...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
KST-WM-HE40/UE70-B
|
01727-001
|
SBP-300HMS6
|
02364-001
|
02639-001
|
KST-WM-UE100-B
|
| Manufacturer |
Panasonic
|
Axis
|
HANWHA
|
Axis
|
Axis
|
Panasonic
|
| Type |
Mount
|
Lens
|
Mount
|
Sensor unit
|
Sensor unit
|
Mounting bracket
|
| Placement supported |
Universal
|
N/A
|
N/A
|
Universal
|
Universal
|
Universal
|
| Brand compatibility |
Panasonic
|
Axis
|
Hanwha
|
Axis
|
Axis
|
Panasonic
|





