We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Panasonic ET-DLE250 projection lens PT-DZ6710/DZ6700 PT-DW6300S PT-D6000S
SKU
ET-DLE250
Category: Projection Lenses
| SKU | ET-DLE250 |
|---|---|
| EAN | 4010869145428 |
| Manufacturer | Panasonic |
| Availability | In Stock |
Throw Ratio
- 2.3 – 3.6:1 (PT-DZ6710/DZ6700)
- 2.4 – 3.8:1 (PT-DW6300S)
- 2.4 – 3.7:1 (PT-D6000S)
- 2.3 – 3.6:1 (PT-DZ6710/DZ6700)
- 2.4 – 3.8:1 (PT-DW6300S)
- 2.4 – 3.7:1 (PT-D6000S)
| Features | |
|---|---|
| Throw ratio | 2.3 - 3.6:1 |
| Focal length range | 33.9 - 53.2 mm |
| Aperture range (F-F) | 1.8 - 2.4 |
| Compatibility | PT-DZ6710/DZ6700 PT-DW6300S PT-D6000S |
| Product colour | Black |
| Brand compatibility | Panasonic |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 1 kg |
| Width | 95 mm |
| Depth | 168 mm |
| Height | 95 mm |
| Technical details | |
|---|---|
| Compatibility | PT-DZ6710/DZ6700 PT-DW6300S PT-D6000S |
| Product colour | Black |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Lens system | |
| Throw ratio | 2.3 - 3.6:1 |
| Focal length range | 33.9 - 53.2 mm |
| Aperture range (F-F) | 1.8 - 2.4 |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Panasonic ET-DLE250 projection lens PT...
Login for pricing
|
Bestseller
Epson Lens - ELPLM10 - Mid throw 3 - G...
Login for pricing
|
Recommended
Epson Lens - ELPLM11 - Mid throw 4 - G...
Login for pricing
|
New
Epson Lens - ELPLW06 - L1500U/1505U wi...
Login for pricing
|
Hot Product
Panasonic ET-EMT750 projection lens PT...
Login for pricing
|
Popular
Epson Lens - ELPLW05 - G7000 & L10...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
ET-DLE250
|
V12H004M0A
|
V12H004M0B
|
V12H004W06
|
ET-EMT750
|
V12H004W05
|
| Manufacturer |
Panasonic
|
Epson
|
Epson
|
Epson
|
Panasonic
|
Epson
|





