We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Multibrackets M Pro Series - Back to back display plate from wall
SKU
7350073737345
Category: Monitor Mount Accessories
| SKU | 7350073737345 |
|---|---|
| Manufacturer | MULTIBRACKETS |
| Availability | In Stock |
M Pro Series – Back to back display plate from wall - Part for Pro Series, steel, mounts to wall and rail - black
| Mounting | |
|---|---|
| Mounting type | Wall |
| Product type | Wall plate |
| Maximum weight capacity | 50 kg |
| Product colour | Black |
| Features | |
| Mounting type | Wall |
| Product type | Wall plate |
| Maximum weight capacity | 50 kg |
| Product colour | Black |
| Housing material | Steel |
| Technical details | |
| Mounting type | Wall |
| Manual | Yes |
| Product colour | Black |
| Maximum weight capacity | 50 kg |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 1 kg |
| Width | 225.2 mm |
| Height | 134 mm |
| Depth | 85 mm |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Packaging content | |
| Manual | Yes |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
New
Multibrackets M Pro Series - Back to b...
Login for pricing
|
Recommended
PMV PMVTROLLEYSH3 monitor mount access...
Login for pricing
|
Popular
Chief PAC525 monitor mount accessory
Login for pricing
|
Multibrackets M Pro Series - Single Sc...
Login for pricing
|
Hot Product
Multibrackets M Pro Series - Extension...
Login for pricing
|
Bestseller
Multibrackets M Pro Series - Tilt Arms...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
7350073737345
|
PMVTROLLEYSH3
|
PAC525
|
7350073733866
|
7350073733811
|
7350073733743
|
| Manufacturer |
MULTIBRACKETS
|
PMV
|
Chief
|
MULTIBRACKETS
|
MULTIBRACKETS
|
MULTIBRACKETS
|





