We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Multibrackets M ARC/CURVED TV Spacer kit
SKU
7350073731398
Login for pricing
In Stock:
1 available
Multibrackets M Arc/ Curved Spacerkit - Mounting component ( spacer kit ) for LCD display - silver - for Multibrackets M VESA Super Slim Tilt & Turn HD, M VESA Super Slim Tilt & Turn Plus HD
Category: Monitor Mount Accessories
| SKU | 7350073731398 |
|---|---|
| Manufacturer | MULTIBRACKETS |
| Availability | In Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
This is a unique spacer kit for the TNT series. Developed to make your TNT mount work with most Samsung Curved (ARC) screens._x000D_
The M Arc/ Curved Spacerkit works with:_x000D_
M VESA Superslim Tilt & Turn_x000D_
M VESA Superslim Tilt & Turn Plus_x000D_
M VESA Superslim Tilt & Turn HD_x000D_
M VESA Superslim Tilt & Turn Plus HD
The M Arc/ Curved Spacerkit works with:_x000D_
M VESA Superslim Tilt & Turn_x000D_
M VESA Superslim Tilt & Turn Plus_x000D_
M VESA Superslim Tilt & Turn HD_x000D_
M VESA Superslim Tilt & Turn Plus HD
| Mounting | |
|---|---|
| Product type | Screen spacer |
| Product colour | Silver |
| Features | |
| Product type | Screen spacer |
| Product colour | Silver |
| Technical details | |
| Product colour | Silver |
| Package weight | 200 g |
| Package depth | 150 mm |
| Package width | 90 mm |
| Package height | 120 mm |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 200 g |
| Package weight | 200 g |
| Package depth | 150 mm |
| Package width | 90 mm |
| Package height | 120 mm |
| Colour | |
| Product colour | Silver |
| Packaging data | |
| Package weight | 200 g |
| Package depth | 150 mm |
| Package width | 90 mm |
| Package height | 120 mm |
| Logistics data | |
| Products per shipping (inner) case | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Multibrackets M ARC/CURVED TV Spacer kit
Login for pricing
|
Hot Product
B-Tech SYSTEM 2 - Internal Pole Joiner...
Login for pricing
|
Popular
Lindy 700mm Pole with Desk Clamp and C...
Login for pricing
|
Recommended
Peerless DS-VWS039 monitor mount acces...
Login for pricing
|
New
Compulocks Rise Pole Free Standing Bas...
Login for pricing
|
Bestseller
B-Tech Two-Piece Accessory Collar for...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
7350073731398
|
BT7823/Z
|
40951
|
DS-VWS039
|
TCDP8FB
|
BT7841/B
|
| Manufacturer |
MULTIBRACKETS
|
B-Tech
|
Lindy
|
Peerless
|
Compulocks
|
B-Tech
|





