We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Kyocera 1T02ML0NL0/TK-1140 Toner black, 7.2K pages ISO/IEC 19798 for Kyocera FS 1035 MFP
SKU
TK-1140
Category: Toner Cartridges
| SKU | TK-1140 |
|---|---|
| EAN | 5711045338809 |
| Manufacturer | KYOCERA |
| Availability | In Stock |
Kyocera, characterized by originality and high quality, constantly creates new value to facilitate human progress.
Kyocera pursues excellence while adhering to universal principles. We develop unique technologies and apply our vision to create valuable products that markets continually seek.
Kyocera pursues excellence while adhering to universal principles. We develop unique technologies and apply our vision to create valuable products that markets continually seek.
Compatible Printers: Kyocera FS-1035 MFP DP, Kyocera FS-1135 MFP DP, Kyocera ECOSYS M 2035 dn, Kyocera FS-1035 MFP, Kyocera FS-1135 MFP, Kyocera ECOSYS M 2535 dn
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Black toner page yield | 7200 pages |
| Compatibility | FS-1035MFP/DP, FS-1135MFP, ECOSYS M2035dn, ECOSYS M2535dn |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Brand compatibility | Kyocera |
| OEM code | TK-1140 |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Width | 85 mm |
| Depth | 28 mm |
| Height | 10 mm |
| Package type | Box |
| Print quality | |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package type | Box |
| Technical details | |
| Type | Original |
| Brand compatibility | Kyocera |
| OEM code | TK-1140 |
| Package type | Box |
| Product colour | Black |
| Compatibility | FS-1035MFP/DP, FS-1135MFP, ECOSYS M2035dn, ECOSYS M2535dn |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Print technology | Laser printing |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Kyocera 1T02ML0NL0/TK-1140 Toner black...
Login for pricing
|
Hot Product
HP Q2612A/12A Toner cartridge black, 2...
Login for pricing
|
Popular
HP CB436A/36A Toner cartridge black, 2...
Login for pricing
|
Bestseller
HP CE505A/05A Toner cartridge black, 2...
Login for pricing
|
New
OKI 43979102 Toner-kit, 3.5K pages ISO...
Login for pricing
|
HP CB543A/125A Toner cartridge magenta...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
TK-1140
|
Q2612A
|
CB436A
|
CE505A
|
43979102
|
CB543A
|
| Manufacturer |
KYOCERA
|
HP
|
HP
|
HP
|
OKI
|
HP
|
| Type |
Original
|
Original
|
N/A
|
Original
|
Original
|
N/A
|
| Brand compatibility |
Kyocera
|
N/A
|
N/A
|
HP
|
OKI
|
HP
|
| Printing colours |
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|
Magenta
|





