We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Hanwha SHB-4301HP security camera accessory Housing
SKU
SHB-4301HP
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Outdoor Housing, DC 12V, IP66, 184x127x460 mm, Ivory
- Material: Aluminium Die-Casting ADC 12
- Use Condition: -35°C ~ +50°C
- Weight: 2.5kg (without Bracket)
- Color: Ivory
- PoE function, Dustproof, Waterproof, IP66
Category: Security Camera Accessories
| SKU | SHB-4301HP |
|---|---|
| EAN | 8801089167354 |
| Manufacturer | HANWHA |
| Availability | Out of Stock |
| Features | |
|---|---|
| Housing material | Aluminium |
| Brand compatibility | Hanwha |
| Type | Housing |
| Placement supported | Outdoor |
| Product colour | Ivory |
| Power | |
| Output voltage | 12 V |
| Technical details | |
| Type | Housing |
| Placement supported | Outdoor |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 184 mm |
| Weight | 2.5 kg |
| Height | 127 mm |
| Depth | 460 mm |
| Colour | |
| Product colour | Ivory |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | -35 - 50 °C |
You may also be interested in
| Product |
New
Hanwha SHB-4301HP security camera acce...
Login for pricing
|
Hot Product
Axis 5800-791 security camera accessory
Login for pricing
|
Popular
Hanwha SBP-300HMS6 security camera acc...
Login for pricing
|
Recommended
Axis 02364-001 security camera accesso...
Login for pricing
|
Bestseller
Axis 02639-001 security camera accesso...
Login for pricing
|
Panasonic KST-WM-UE100-B security came...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
SHB-4301HP
|
5800-791
|
SBP-300HMS6
|
02364-001
|
02639-001
|
KST-WM-UE100-B
|
| Manufacturer |
HANWHA
|
Axis
|
HANWHA
|
Axis
|
Axis
|
Panasonic
|
| Type |
Housing
|
N/A
|
Mount
|
Sensor unit
|
Sensor unit
|
Mounting bracket
|
| Placement supported |
Outdoor
|
N/A
|
N/A
|
Universal
|
Universal
|
Universal
|
| Brand compatibility |
Hanwha
|
N/A
|
Hanwha
|
Axis
|
Axis
|
Panasonic
|





