We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Hama Terra 130 Camera Bag, 20 x 10.5 x 16.5 cm inside, grey
SKU
121307
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Hama Terra 130 Camera Bag, 20 x 10.5 x 16.5 cm inside, grey, Compact case, Universal, Shoulder strap, Grey
Category: Camera Cases
| Product colour | Grey |
|---|---|
| Material | Polyester |
| Brand compatibility | Universal |
| Case type | Compact case |
| SKU | 121307 |
| EAN | 4047443455444 |
| Manufacturer | Hama |
| Availability | Out of Stock |
Hama Terra 130 Camera Bag, 20 x 10.5 x 16.5 cm inside, grey. Case type: Compact case, Brand compatibility: Universal, Shoulder strap, Product colour: Grey
| Technical details | |
|---|---|
| Brand compatibility | Universal |
| Material | Polyester |
| Product colour | Grey |
| Case type | Compact case |
| Features | |
| Case type | Compact case |
| Shoulder strap | Yes |
| Side pocket | Yes |
| Brand compatibility | Universal |
| Material | Polyester |
| Product colour | Grey |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 375 g |
| Interior dimensions (W x D x H) | 200 x 105 x 165 mm |
| Package width | 230 mm |
| Package depth | 220 mm |
| Package height | 150 mm |
| Package weight | 395 g |
| Design | |
| Case type | Compact case |
| Shoulder strap | Yes |
| Side pocket | Yes |
| Brand compatibility | Universal |
| Material | Polyester |
| Product colour | Grey |
| Packaging data | |
| Package width | 230 mm |
| Package depth | 220 mm |
| Package height | 150 mm |
| Package weight | 395 g |