We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Hama 00205028 coaxial cable 1.5 m White
SKU
205028
- Ideal for connecting a TV to antenna sockets with coax connection, for example
- Double-shielded (braiding + aluminium foil)
- Ideal for cable TV
Category: Coaxial Cables
| SKU | 205028 |
|---|---|
| EAN | 4047443432421 |
| Manufacturer | Hama |
| Availability | In Stock |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Connector 2 | Coaxial |
| Connector 1 | Coaxial |
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Gain | 75 dB |
| Product colour | White |
| Impedance | 75 Ω |
| Magnetically shielded | Yes |
| Connector 2 | Coaxial |
| Connector 1 | Coaxial |
| Cable length | 1.5 m |
| Connector 1 gender | Female |
| Connector 2 gender | Male |
| Technical details | |
| Product colour | White |
| Impedance | 75 Ω |
| Magnetically shielded | Yes |
| Cable length | 1.5 m |
| Quantity per box | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
Hama 00205028 coaxial cable 1.5 m White
Login for pricing
|
New
Cables Direct TV Coax 15m coaxial cabl...
Login for pricing
|
Hot Product
Videk BNC to BNC Thin Ethernet Cable B...
Login for pricing
|
Recommended
Cables Direct TV cable 5m coaxial cabl...
Login for pricing
|
Cables Direct 8 Pin Mini Din - 2 Mm co...
Login for pricing
|
Popular
Cables Direct F M/M, 5m coaxial cable...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
205028
|
2TV-15BK
|
1200-0.3
|
2TV-05
|
SS-500
|
2FK-05
|
| Manufacturer |
Hama
|
Cables Direct
|
Videk
|
Cables Direct
|
Cables Direct
|
Cables Direct
|




