We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Getac GMPSXW stylus pen Black
SKU
GMPSXW
Category: Stylus Pens
| SKU | GMPSXW |
|---|---|
| Manufacturer | Getac |
| Availability | In Stock |
This capacitive hard tip stylus is lightweight and easy to control, allowing smooth and comfortable interaction with the touch screen without worrying about scratching the screen or leaving fingerprints on it. The stylus comes with a detachable tether to keep the stylus attached to the device, so it doesn’t get lost or misplaced.
Tip size : 4mm ; Ø5.5mm
Tether Length : 304mm
Tip size : 4mm ; Ø5.5mm
Tether Length : 304mm
| Technical details | |
|---|---|
| Width | 9 mm |
| Height | 110 mm |
| Depth | 9 mm |
| Brand compatibility | Getac |
| Product colour | Black |
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Getac |
| Product colour | Black |
| Device compatibility | Tablet |
| Weight & dimensions | |
| Width | 9 mm |
| Height | 110 mm |
| Depth | 9 mm |
You may also be interested in
| Product |
Getac GMPSXW stylus pen Black
Login for pricing
|
Popular
Getac GMPSXE stylus pen Black, Silver
Login for pricing
|
Recommended
Mobilis 001030 stylus pen 5 g Black
Login for pricing
|
Bestseller
Wacom LP1100K stylus pen Black
Login for pricing
|
Hot Product
Honeywell 213-048-001 stylus pen
Login for pricing
|
New
Zebra 440007 stylus pen Brown
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
GMPSXW
|
GMPSXE
|
001030
|
LP1100K
|
213-048-001
|
440007
|
| Manufacturer |
Getac
|
Getac
|
Mobilis
|
Wacom
|
Honeywell
|
Zebra
|
| Device compatibility |
Tablet computer
|
N/A
|
N/A
|
Graphic tablet
|
N/A
|
Tablet computer
|
| Brand compatibility |
Getac
|
Getac
|
Any brand
|
Wacom
|
Honeywell
|
Zebra
|





