We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Getac GAA9E5 mobile device charger Black AC Indoor
SKU
GAA9E5
Category: Mobile Device Chargers
| Charger type | Indoor |
|---|---|
| SKU | GAA9E5 |
| Manufacturer | Getac |
| Availability | In Stock |
This adapter is designed to power the device and charge its internal battery from an AC power source. A country-specific power cord is included with the adapter to fit the local power outlet in your destination country.
| Performance | |
|---|---|
| Charger type | Indoor |
| Power source type | AC |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Power | |
| Maximum power | 90 W |
| Input voltage | 100 - 240 V |
| AC adapter output current | 4.74 A |
| Maximum output voltage | 19 V |
| Technical details | |
| Charger type | Indoor |
| Power source type | AC |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 53 mm |
| Depth | 129 mm |
| Height | 30.5 mm |
| Weight | 368 g |
| Packaging data | |
| Included power plug types | EU |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Included power plug types | EU |
| Colour | |
| Product colour | Black |
You may also be interested in
| Product |
New
Getac GAA9E5 mobile device charger Bla...
Login for pricing
|
Hot Product
Zebra AK18913-003 mobile device charge...
Login for pricing
|
Recommended
Motorola CBL-TC7X-USB1-01 mobile devic...
Login for pricing
|
Motorola PS1450 mobile device charger...
Login for pricing
|
Bestseller
Zebra PWR-BGA12V108W0WW mobile device...
Login for pricing
|
Popular
Bixolon PQD-R210/STD mobile device cha...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
GAA9E5
|
AK18913-003
|
CBL-TC7X-USB1-01
|
PS1450
|
PWR-BGA12V108W0WW
|
PQD-R210/STD
|
| Manufacturer |
Getac
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Bixolon
|
| Charger type |
Indoor
|
N/A
|
Indoor
|
N/A
|
N/A
|
Indoor
|





