We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Gamber-Johnson 7110-1229 mounting kit
SKU
7110-1229
- Fits most seat rails to provide additional mounting capabilities for products
- Sturdy steel construction for increased durability
- Pair with telescoping mount (Item no. 7110-1230) and desired joiner/plate combination for your vehicle mounting needs
- A component of Zirkona’s interactive, fully-customizable, mounting solution
Category: Mounting Kits
| SKU | 7110-1229 |
|---|---|
| Manufacturer | Gamber-Johnson |
| Availability | In Stock |
Zirkona Chair Rail Mount is mounted on the rail of the passenger seat. A stable starting mount for Zirkona Joiner System or Zirkona LCD Arm.
| Technical details | |
|---|---|
| Material | Steel |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 50 g |
| Width | 50.8 mm |
| Depth | 149.4 mm |
| Height | 27.9 mm |
You may also be interested in
| Product |
New
Gamber-Johnson 7110-1229 mounting kit
Login for pricing
|
Popular
B-Tech SYSTEM 2 - Ø50mm Pole - 1m
Login for pricing
|
Bestseller
Datalogic Industrial Take Up Reel Black
Login for pricing
|
Hot Product
Ergotron Track Mount Bracket Kit Alumi...
Login for pricing
|
Recommended
Origin Storage Caddy for Dell PowerEdg...
Login for pricing
|
Kramer Electronics T1AF-26 mounting kit
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
7110-1229
|
BT7850-100/B
|
7-0404
|
97-091
|
FK-DELL-R710/3
|
T1AF-26
|
| Manufacturer |
Gamber-Johnson
|
B-Tech
|
Datalogic
|
Ergotron
|
Origin Storage
|
Kramer Electronics
|
| Product type |
N/A
|
N/A
|
Holder
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|





