We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Ergonomic Solutions TabPOS Tablet & mPOS SPM131-02 POS system accessory POS Stand Black Metal 40 x 40 mm
SKU
SPM131-02
Login for pricing
In Stock:
1 available
TabTilt Portrait / Landscape on 120mm SP2 pole with rotation slot
- Compatible with a wide range of tablets using the VESA 40 x 40 mounting standard
- 210° rotation for easy operator-customer interaction
- Height-adjustable, 120mm SP2 pole with rotation slot
- Supports screen sizes from 7” to 12.9”
- 5 kg max load capacity
- 5-year warranty
Category: POS System Accessories
TabTilt Portrait / Landscape on 120mm SP2 pole with rotation slot
| Features | |
|---|---|
| Product type | POS Stand |
| Product colour | Black |
| Material | Metal |
| Minimum VESA mount | 40 x 40 mm |
| Maximum VESA mount | 40 x 40 mm |
| Angle of rotation | 210° |
| Cable management | Yes |
| Lock type | ClickSafe |
| Height adjustment | No |
| Display | |
| Built-in display | No |
| Weight & dimensions | |
| Width | 103.6 mm |
| Depth | 103.6 mm |
| Height | 177.8 mm |
| Weight | 710 g |
| Pole diameter | 4.45 cm |
| Package width | 135 mm |
| Package depth | 150 mm |
| Package height | 115 mm |
| Package weight | 750 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 135 mm |
| Package depth | 150 mm |
| Package height | 115 mm |
| Package weight | 750 g |
| Technical details | |
| Pallet net width | 80 cm |
| Pallet net weight | 293.4 kg |
| Pallet net height | 175 cm |
| Pallet net length | 120 cm |
| Compliance certificates | REACH |
| Version | 1.1 |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 847330090 |
You may also be interested in
| Product |
Ergonomic Solutions TabPOS Tablet &...
Login for pricing
|
Popular
Star Micronics PR-SK1-31 PRESENTER COM...
Login for pricing
|
Bestseller
Ergonomic Solutions SpacePole POS VESA...
Login for pricing
|
Ergonomic Solutions SpacePole Payment...
Login for pricing
|
Hot Product
Star Micronics 30907210 POS system acc...
Login for pricing
|
Recommended
Ergonomic Solutions SpacePole POS Spac...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
SPM131-02
|
37967560
|
SPV1101-FX-02
|
ING3000-D-MH-02
|
30907210
|
SPV1302-02
|
| Manufacturer |
Ergonomic Solutions
|
Star Micronics
|
Ergonomic Solutions
|
Ergonomic Solutions
|
Star Micronics
|
Ergonomic Solutions
|
| Material |
Metal
|
N/A
|
Metal
|
Metal
|
N/A
|
Metal
|
| Product colour |
Black
|
N/A
|
Black
|
Black
|
N/A
|
Black
|
| Product type |
POS Stand
|
N/A
|
N/A
|
POS mount
|
N/A
|
POS mount
|





