We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Chief FCA613B monitor mount accessory
SKU
FCA613B
Category: Monitor Mount Accessories
FUSION Large Height-Adjustable Accessory Shelf, Black
A height adjustable shelf designed specifically for the FUSION MPAU, MFAU, LPAU, LFAU and XPAU carts and stands.
A height adjustable shelf designed specifically for the FUSION MPAU, MFAU, LPAU, LFAU and XPAU carts and stands.
| Mounting | |
|---|---|
| Product type | Shelf |
| Maximum weight capacity | 11.3 kg |
| Compatibility | MPAU, MFAU, LPAU, LFAU, XPAU |
| Product colour | Black |
| Certification | TAA |
| Features | |
| Product type | Shelf |
| Maximum weight capacity | 11.3 kg |
| Compatibility | MPAU, MFAU, LPAU, LFAU, XPAU |
| Product colour | Black |
| Certification | TAA |
| Technical details | |
| Compatibility | MPAU, MFAU, LPAU, LFAU, XPAU |
| Product colour | Black |
| Certification | TAA |
| Package weight | 17.12 kg |
| Package weight | 17.1 kg |
| Maximum weight capacity | 11.3 kg |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 1219.2 mm |
| Height | 131.9 mm |
| Depth | 529.7 mm |
| Package weight | 17.1 kg |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
| Package weight | 17.1 kg |
| Package weight | 17.12 kg |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
New
Chief FCA613B monitor mount accessory
Login for pricing
|
Popular
Multibrackets M Pro Series - Dual Scre...
Login for pricing
|
Hot Product
Multibrackets M Pro Series - Triple Sc...
Login for pricing
|
Bestseller
Chief Fusion
Login for pricing
|
Recommended
Hikvision DS-DN4901W monitor mount acc...
Login for pricing
|
Ergotron HX Triple Monitor Bow Kit
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
FCA613B
|
7350073733873
|
7350073733880
|
FCAXV1U
|
DS-DN4901W
|
98-009-216
|
| Manufacturer |
Chief
|
MULTIBRACKETS
|
MULTIBRACKETS
|
Chief
|
Hikvision
|
Ergotron
|





