We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Chief FCA510 CPU holder Black
SKU
FCA510
- Compatible with media player devices up to: (HxWxD) 10.5 x 10.5 x 3" (267 x 267 x 76 mm)
- Easy access to input/output connections
- Ample ventilation
- Optional Pad Lock Security
- TAA Compliant
Category: CPU Holders
Install this small storage accessory to safely store small form factor PC's and media player devices behind your flat panel displays.
| Features | |
|---|---|
| Maximum weight capacity | 9 kg |
| Compatibility | TAA |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Height | 84.8 mm |
| Width | 270.5 mm |
| Depth | 273.4 mm |
| Weight | 3.46 kg |
| Package weight | 3.49 kg |
| Technical details | |
|---|---|
| Maximum weight capacity | 9 kg |
| Compatibility | TAA |
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
| Package weight | 3.49 kg |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |