We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI Lamp for BARCO / CHRISTIE OEM: 003-120181-01
SKU
003-120181-01-BTI
Category: Projector Lamps
| Brand compatibility | Christie |
|---|---|
| SKU | 003-120181-01-BTI |
| EAN | 5059902020246 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | In Stock |
Battery Technology, Inc. (BTI) is a global supplier of replacement batteries & AC power adapters for notebook computers; batteries for digital cameras, PDA's and other mobile devices and batteries for APC/UPS systems, projector lamps. With production facilities in California and Hong Kong, BTI maintains an unparalleled level of product availability for customers in North America while forecasting and managing the timely delivery of finished goods worldwide.
| Lamps | |
|---|---|
| Bulb power | 220 W |
| Lamp type | UHP |
| Service life of lamp | 2000 h |
| Features | |
|---|---|
| OEM code | 003-120181-01 |
| Brand compatibility | Christie |
| Bulb power | 220 W |
| Lamp type | UHP |
| Service life of lamp | 2000 h |
| Compatibility | DS+26, DS+300, DS+300W |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Christie |
| Compatibility | DS+26, DS+300, DS+300W |
| OEM code | 003-120181-01 |
You may also be interested in
| Product |
BTI Lamp for BARCO / CHRISTIE OEM: 003...
Login for pricing
|
Bestseller
NEC NP30LP projector lamp
Login for pricing
|
Hot Product
BTI Projector Lamp for NEC P603X / P55...
Login for pricing
|
Popular
BTI Projector Lamp for InFocus IN119HD...
Login for pricing
|
Recommended
BTI Replacement Lamp for BrightLink 69...
Login for pricing
|
BTI Projector lamp for Hitachi ImagePr...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
003-120181-01-BTI
|
NP30LP
|
NP44LP-BTI
|
SP-LAMP-093-BTI
|
V13H010L92-BTI
|
DT01151-BTI
|
| Manufacturer |
BTI
|
NEC
|
BTI
|
BTI
|
BTI
|
BTI
|
| Brand compatibility |
Christie
|
NEC
|
NEC
|
Infocus
|
Epson
|
Hitachi
|





