We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Cablenet Cabletie Base 20mm x 20mm Black (PK 100)
SKU
SBASE20B
- Black
- 20mm
- Supplied in packs of 100
- 4-Way Adhesive Tie Base
Category: Cable Tie Mounts
| Quantity per pack | 100 pc(s) |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Product colour | Black |
| SKU | SBASE20B |
| EAN | 5056750334327 |
| Manufacturer | Cablenet |
| Availability | In Stock |
Four-way self-adhesive cable tie bases are perfect to hold small bundles of cables or single cables without the need for a dedicated cable management system.
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Material | Plastic |
| Quantity per pack | 100 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 20 mm |
| Depth | 20 mm |
| Height | 4.14 mm |
You may also be interested in
| Product |
Cablenet Cabletie Base 20mm x 20mm Bla...
Login for pricing
|
Cablenet Cabletie Base 28mm x 28mm Bla...
Login for pricing
|
|---|---|---|
| SKU |
SBASE20B
|
SBASE28B
|
| Manufacturer |
Cablenet
|
Cablenet
|
| Material |
Plastic
|
Plastic
|
| Product colour |
Black
|
Black
|
