We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI Replacement Lamp for NEC M260WS M300XS M350X
SKU
NP16LP-BTI
Category: Projector Lamps
| Brand compatibility | NEC |
|---|---|
| SKU | NP16LP-BTI |
| EAN | 5056006149965 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | In Stock |
Lamp for NEC M260WS, M300W, M300XS, M350X, M311W, M361X projectors and the ME Series. OEM: NP16LP, 60003120
| Lamps | |
|---|---|
| Bulb power | 230 W |
| Lamp type | NSHA |
| Service life of lamp | 4000 h |
| Features | |
| OEM code | NP16LP, 60003120 |
| Brand compatibility | NEC |
| Bulb power | 230 W |
| Lamp type | NSHA |
| Service life of lamp | 4000 h |
| Compatibility | N300W, M350X, P350X, M260WS, M300XS, NP-M300W, NP-M350X |
| Technical details | |
|---|---|
| Compatible products | NP16LP |
| Brand compatibility | NEC |
| Compatibility | N300W, M350X, P350X, M260WS, M300XS, NP-M300W, NP-M350X |
| OEM code | NP16LP, 60003120 |
| Other features | |
| Compatible products | NP16LP |
You may also be interested in
| Product |
BTI Replacement Lamp for NEC M260WS M3...
Login for pricing
|
Recommended
BTI Lamp for Epson CB-4950WU EB-1970W...
Login for pricing
|
Popular
BTI Projector Lamp for Replacement Eps...
Login for pricing
|
Bestseller
Epson ELPLP97 projector lamp UHE
Login for pricing
|
Hot Product
BTI lamp for Epson EB-470 EB-475Wi EB-...
Login for pricing
|
BTI Projector Lamp for Epson EB-530 /...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
NP16LP-BTI
|
V13H010L77-BTI
|
V13H010L88-BTI
|
V13H010L97
|
V13H010L71-BTI
|
V13H010L87-BTI
|
| Manufacturer |
BTI
|
BTI
|
BTI
|
Epson
|
BTI
|
BTI
|
| Brand compatibility |
NEC
|
Epson
|
Epson
|
Epson
|
Epson
|
Epson
|





