We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI Projector lamp Epson Powerlite 450W 460 EB440W EB450W EB455W
SKU
V13H010L57-BTI
Login for pricing
In Stock:
3 available
Projector lamp Epson Powerlite 450W 460 EB440W EB450W EB455W
Category: Projector Lamps
| Brand compatibility | Epson |
|---|---|
| SKU | V13H010L57-BTI |
| EAN | 5055146638650 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | In Stock |
Battery Technology, Inc. (BTI) is a global supplier of replacement batteries & AC power adapters for notebook computers; batteries for digital cameras, PDA's and other mobile devices and batteries for APC/UPS systems, projector lamps. With production facilities in California and Hong Kong, BTI maintains an unparalleled level of product availability for customers in North America while forecasting and managing the timely delivery of finished goods worldwide.
| Lamps | |
|---|---|
| Bulb power | 450 W |
| Features | |
| Brand compatibility | Epson |
| Bulb power | 450 W |
| Compatibility | PowerLite 450W, 460; EB-440W, EB450W, EB455W, EB460 |
| Technical details | |
|---|---|
| Compatible products | V13H010L57 |
| Brand compatibility | Epson |
| Compatibility | PowerLite 450W, 460; EB-440W, EB450W, EB455W, EB460 |
| Harmonized System (HS) code | 85299097 |
| Other features | |
| Compatible products | V13H010L57 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85299097 |
You may also be interested in
| Product |
BTI Projector lamp Epson Powerlite 450...
Login for pricing
|
Recommended
BTI Lamp for Epson CB-4950WU EB-1970W...
Login for pricing
|
Popular
BTI Projector Lamp for Replacement Eps...
Login for pricing
|
Bestseller
Epson ELPLP97 projector lamp UHE
Login for pricing
|
Hot Product
BTI lamp for Epson EB-470 EB-475Wi EB-...
Login for pricing
|
BTI Projector Lamp for Epson EB-530 /...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
V13H010L57-BTI
|
V13H010L77-BTI
|
V13H010L88-BTI
|
V13H010L97
|
V13H010L71-BTI
|
V13H010L87-BTI
|
| Manufacturer |
BTI
|
BTI
|
BTI
|
Epson
|
BTI
|
BTI
|
| Brand compatibility |
Epson
|
Epson
|
Epson
|
Epson
|
Epson
|
Epson
|





