We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI 45Wh 3 cell 5B11B36275 compatible battery for LENOVO V15 G3 IAP 83C4 V15 G3 IAP CTO V17 G4 IRU 83A2 V17 G4 IRU V15 G4 IRU 83CC V15 G4 IRU 83A1
SKU
L20M3PF0-BTI
Login for pricing
In Stock:
4 available
45Wh 3 cell 5B11B36275 compatible battery for LENOVO V15 G3 IAP 83C4 V15 G3 IAP CTO V17 G4 IRU 83A2 V17 G4 IRU V15 G4 IRU 83CC V15 G4 IRU 83A1
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| Brand compatibility | Lenovo |
|---|---|
| Type | Battery |
| SKU | L20M3PF0-BTI |
| EAN | 0886734891516 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | In Stock |
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Lenovo |
| Battery capacity | 4050 mAh |
| Battery voltage | 11.1 V |
| Battery capacity | 45 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Battery capacity | 4050 mAh |
| Battery voltage | 11.1 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 45 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
BTI 45Wh 3 cell 5B11B36275 compatible...
Login for pricing
|
Popular
BTI 58Wh 3 cell LAP1281 compatible bat...
Login for pricing
|
Hot Product
BTI Replacement battery for APPLE MACB...
Login for pricing
|
Bestseller
HPE 96W Smart Storage Battery industri...
Login for pricing
|
Origin Storage DELL Main Battery Pack...
Login for pricing
|
BTI Compatible Battery Dell Latitude E...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
L20M3PF0-BTI
|
A1281-BTI
|
A1382-BTI
|
815983-001
|
X49C1
|
XV2VV-BTI
|
| Manufacturer |
BTI
|
BTI
|
BTI
|
HPE
|
DELL
|
BTI
|
| Battery technology |
Lithium-Ion (Li-Ion)
|
Lithium Polymer (LiPo)
|
Lithium Polymer (LiPo)
|
Lithium-Ion (Li-Ion)
|
Lithium-Ion (Li-Ion)
|
Lithium-Ion (Li-Ion)
|
| Battery capacity |
4000mAh to 5000mAh
|
5000mAh to 6000mAh
|
7000mAh to 8000mAh
|
N/A
|
7000mAh to 8000mAh
|
7000mAh to 8000mAh
|





