We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Brother LC-123RBWBP Ink cartridge multi pack C,M,Y, 3x600 pages ISO/IEC 24711 Pack=3 for Brother DCP-J 132/MFC-J 4510/MFC-J 6920
SKU
LC123RBWBP
Login for pricing
In Stock:
2 available
The Brother LC123RBWBP Cyan, Magenta and Yellow Ink Cartridges Rainbow Blister Pack. Each cartridge prints approx. 600 pages.
- Each cartridge prints approx 600 pages in accordance with ISO/IEC 24711
- High quality genuine Brother cartridge
- Prevents waste to save you paper, time and money
- Genuine Brother ink cartridges are rigorously tested to print perfectly every time saving you time and money
- Using Brother LC123 original ink cartridges protects your printer warranty
Category: Ink Cartridges
| Printing colours | Cyan,Magenta,Yellow |
|---|---|
| Capacity | 600.00 |
| Colour | cyan magenta yellow |
| Brand compatibility | Brother |
| SKU | LC123RBWBP |
| EAN | 5014047563195 |
| Manufacturer | Brother |
| Availability | In Stock |
| Product Manuals (HTML) |
View Manual View Manual |
Ensure that replacing your genuine Brother ink cartridges is as hassle-free and affordable as possible by purchasing this LC123RBWBP Rainbow Blister Pack. The pack contains Cyan, Yellow and Magenta cartridges, all designed to help you get the best from your Brother printer.
Compatible Printers: Brother MFC-J 4410 DW, Brother MFC-J 6720 DW, Brother DCP-J 172 W, Brother DCP-J 150 Series, Brother DCP-J 152 W, Brother MFC-J 475 DW, Brother DCP-J 552 DW, Brother MFC-J 4510 DW, Brother DCP-J 152 WR, Brother MFC-J 470 Series, Brother MFC-J 4310 DW, Brother MFC-J 4710 DW, Brother DCP-J 752 DW, Brother MFC-J 650 DW, Brother MFC-J 470 DW, Brother DCP-J 4110 DW, Brother DCP-J 4110 W, Brother MFC-J 870 DW, Brother MFC-J 4610 DW, Brother MFC-J 6520 DW, Brother MFC-J 6920 DW, Brother MFC-J 245, Brother DCP-J 132 W
| Features | |
|---|---|
| Colour ink type | Pigment-based ink |
| Supply type | Multi pack |
| Type | Original |
| Ink type | Pigment-based ink |
| Colour ink cartridges quantity | 3 |
| Brand compatibility | Brother |
| Colour ink page yield | 600 pages |
| Printing colours | Cyan, Magenta, Yellow |
| Country of origin | Philippines |
| Print technology | Inkjet printing |
| Colour | Yes |
| Compatibility | - MFC-J4510DW |
| Quantity per pack | 3 pc(s) |
| Package type | Blister |
| Technical details | |
| Printing colours | Cyan, Magenta, Yellow |
| Package type | Blister |
| Country of origin | Philippines |
| Print technology | Inkjet printing |
| Colour | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 68 mm |
| Weight | 132 g |
| Height | 179 mm |
| Depth | 123 mm |
| Package weight | 192 g |
| Package type | Blister |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 192 g |
| Package type | Blister |
| Quantity per pack | 3 pc(s) |
| Products per pallet | 992 pc(s) |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 248 pc(s) |
| Logistics data | |
| Country of origin | Philippines |
| Pallet gross height | 16.5 cm |
| Master (outer) cases per pallet layer | 31 pc(s) |
| Pallet gross weight | 183.7 kg |
| Products per pallet | 992 pc(s) |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 248 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Other features | |
| Country of origin | Philippines |
You may also be interested in
| Product |
Brother LC-123RBWBP Ink cartridge mult...
Login for pricing
|
New
Epson C13T26164010/26 Ink cartridge mu...
Login for pricing
|
Popular
Epson C13T692100/T6921 Ink cartridge f...
Login for pricing
|
Recommended
Epson C13T692500/T6925 Ink cartridge b...
Login for pricing
|
Hot Product
Canon 6402B009/PGI-72 Ink cartridge mu...
Login for pricing
|
Bestseller
Canon 6403B007/PGI-72 Ink cartridge mu...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
LC123RBWBP
|
C13T26164010
|
C13T692100
|
C13T692500
|
6402B009
|
6403B007
|
| Manufacturer |
Brother
|
Epson
|
Epson
|
Epson
|
Canon
|
Canon
|
| Type |
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
| Printing colours |
N/A
|
N/A
|
Photo black
|
Matte black
|
N/A
|
N/A
|
| Brand compatibility |
Brother
|
Epson
|
Epson
|
Epson
|
N/A
|
N/A
|
| Supply type |
Multi pack
|
Multi pack
|
N/A
|
N/A
|
Multi pack
|
Multi pack
|





