We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BIC Cristal Green
SKU
8373629
Category: Ballpoint Pens
| Product colour | Transparent |
|---|---|
| SKU | 8373629 |
| EAN | 0070330129641 |
| Manufacturer | BIC |
| Availability | Out of Stock |
Key Benefits:
- Quality ink, quick drying and smooth writing;
- Tungsten carbide ball, perfect sphere and very resistant;
- Medium point: 1.0mm, line width 0.4mm;
- Hexagonal barrel for comfortable handling;
- Clear barrel for visible ink supply;
- Cap and plug color matches ink color.
- Quality ink, quick drying and smooth writing;
- Tungsten carbide ball, perfect sphere and very resistant;
- Medium point: 1.0mm, line width 0.4mm;
- Hexagonal barrel for comfortable handling;
- Clear barrel for visible ink supply;
- Cap and plug color matches ink color.
| Features | |
|---|---|
| Writing colours | Green |
| Tip width | 1 mm |
| Tip material | Metal |
| Line width | 0.4 mm |
| Product colour | Transparent |
| Technical details | |
|---|---|
| Tip width | 1 mm |
| Tip material | Metal |
| Line width | 0.4 mm |
| Colour | |
| Writing colours | Green |
| Product colour | Transparent |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
BIC Cristal Green
Login for pricing
|
Popular
Papermate Flexgrip Ultra Blue Stick ba...
Login for pricing
|
Papermate Paper Mate FlexGrip Ultra Ba...
Login for pricing
|
Recommended
Papermate Paper Mate FlexGrip Ultra Re...
Login for pricing
|
Papermate Flexgrip Ultra Red Clip-on r...
Login for pricing
|
Bestseller
Papermate Paper Mate FlexGrip Ultra Re...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
8373629
|
S0190153
|
S0190113
|
S0190433
|
S0190413
|
S0190393
|
| Manufacturer |
BIC
|
Papermate
|
Papermate
|
Papermate
|
Papermate
|
Papermate
|
| Product colour |
Transparent
|
Blue
|
N/A
|
N/A
|
Red
|
N/A
|





