We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
APC Smart-UPS SRT 2 Post Mounting Rail Kit for Smart-UPS SRT
SKU
SRTRK3
Login for pricing
In Stock:
2 available
APC Smart-UPS SRT 2 Post Mounting Rail Kit for Smart-UPS SRT
Category: Mounting Kits
| SKU | SRTRK3 |
|---|---|
| EAN | 0731304322382 |
| Manufacturer | APC |
| Availability | In Stock |
This accessory solution SRTRK3 to tailor the Smart-UPS to meet your specific needs.
| Technical details | |
|---|---|
| Product colour | Stainless steel |
| Compatibility | Smart-UPS SRT |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 3.85 kg |
| Width | 260 mm |
| Depth | 190 mm |
| Height | 92 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 285 mm |
| Package height | 118 mm |
| Package depth | 216 mm |
| Package weight | 4.2 kg |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
APC Smart-UPS SRT 2 Post Mounting Rail...
Login for pricing
|
Popular
Cisco Aironet Outdoor Access Point Piv...
Login for pricing
|
Bestseller
Peerless TRA765 mounting kit Black Metal
Login for pricing
|
Chief K1P120S mounting kit
Login for pricing
|
New
Getac 592GUK000013 mounting kit
Login for pricing
|
Hot Product
Chief CSPR Component Storage Panel
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
SRTRK3
|
AIR-ACC1530-PMK2=
|
TRA765
|
K1P120S
|
592GUK000013
|
CSPR
|
| Manufacturer |
APC
|
Cisco
|
Peerless
|
Chief
|
Getac
|
Chief
|





