We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
2-Power ALT264308B keyboard UK English Black
SKU
ALT264308B
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Dell USB Slim QuietKey Keyboard (UK), Black
Category: Keyboards
| Mouse included | No |
|---|---|
| Backlight | No |
| Recommended usage | Universal |
| SKU | ALT264308B |
| Manufacturer | 2-Power |
| Availability | In Stock |
USB
| Keyboard | |
|---|---|
| Recommended usage | Universal |
| Keyboard form factor | 110% |
| Pointing device | No |
| Numeric keypad | Yes |
| Keyboard language | UK English |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Backlight | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Backlight | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Numeric keypad | Yes |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Type | Keyboard |
| Power | |
| Power source type | USB |
| Mouse | |
|---|---|
| Mouse included | No |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 516 g |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Width | 460 mm |
| Pointing device | No |
| Height | 5 mm |
| Depth | 150 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
New
2-Power ALT264308B keyboard UK English...
Login for pricing
|
Hot Product
CHERRY G83-6104 keyboard Universal USB...
Login for pricing
|
Recommended
CHERRY G83-6105 keyboard USB QWERTZ Ge...
Login for pricing
|
CHERRY G83-6105 USB, RD keyboard Black
Login for pricing
|
Bestseller
Logitech Wireless Combo MK330
Login for pricing
|
Popular
Logitech Wireless Combo MK270
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
ALT264308B
|
G83-6104LUNEU-0
|
G83-6105LUNDE-2
|
G83-6105LUNRD-2
|
920-003986
|
920-004510
|
| Manufacturer |
2-Power
|
CHERRY
|
CHERRY
|
CHERRY
|
Logitech
|
Logitech
|
| Keyboard layout |
N/A
|
QWERTY
|
QWERTZ
|
N/A
|
QWERTY
|
AZERTY
|
| Connectivity technology |
N/A
|
Wired
|
Wired
|
Wired
|
Wireless
|
Wireless
|
| Mouse included |
N
|
N
|
N
|
N
|
Y
|
Y
|
| Recommended usage |
Universal
|
Universal
|
Universal
|
N/A
|
Home
|
Universal
|
| Device interface |
N/A
|
USB
|
USB
|
USB
|
USB
|
RF Wireless
|
| Backlight |
N
|
N
|
N
|
N/A
|
N/A
|
N
|





