We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
2-Power ALT1460A household battery Single-use battery CR2032 Lithium
SKU
ALT1460A
Category: Household Batteries
| Battery technology | Lithium |
|---|---|
| Battery type | Single-use battery |
| Battery size(s) | CR2032 |
| SKU | ALT1460A |
| EAN | 5054444284071 |
| Manufacturer | 2-Power |
| Availability | In Stock |
Lithium
| Battery | |
|---|---|
| Battery size(s) | CR2032 |
| Battery type | Single-use battery |
| Battery voltage | 3 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Product colour | Silver |
| Battery technology | Lithium |
| Features | |
| Battery voltage | 3 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Product colour | Silver |
| Battery technology | Lithium |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 3 g |
| Other features | |
| Battery type | Single-use battery |
You may also be interested in
| Product |
New
2-Power ALT1460A household battery Sin...
Login for pricing
|
Bestseller
Duracell Ultra M3 Lithium Pack of 2 Si...
Login for pricing
|
Hot Product
Duracell Ultra Power Lithium Pack of 2...
Login for pricing
|
Recommended
Duracell 7K67 household battery Single...
Login for pricing
|
Popular
Duracell MN1604B2 household battery Si...
Login for pricing
|
Duracell MN1300B4 household battery Si...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
ALT1460A
|
DL123-X2
|
DLCR2-X2
|
7K67
|
MN1604B2
|
MN1300B4
|
| Manufacturer |
2-Power
|
Duracell
|
Duracell
|
Duracell
|
Duracell
|
Duracell
|
| Battery technology |
Lithium
|
Lithium
|
Lithium
|
Alkaline
|
Alkaline
|
Alkaline
|
| Battery type |
Single-use battery
|
Single-use battery
|
Single-use battery
|
Single-use battery
|
Single-use battery
|
Single-use battery
|
| Battery size(s) |
CR2032
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|





