We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
2-Power 2P-P210S256G25 internal solid state drive
SKU
2P-P210S256G25
Category: Internal Solid State Drives
| SKU | 2P-P210S256G25 |
|---|---|
| Manufacturer | 2-Power |
| Availability | In Stock |
SATA
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 70 mm |
| Weight | 50 g |
| Height | 7 mm |
| Depth | 100 mm |
| Package width | 7 mm |
| Package depth | 100 mm |
| Package height | 5 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 7 mm |
| Package depth | 100 mm |
| Package height | 5 mm |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
2-Power 2P-P210S256G25 internal solid...
Login for pricing
|
Hot Product
Origin Storage Inception SSD 256GB 2.5...
Login for pricing
|
Popular
Origin Storage Inception SSD 256GB M.2...
Login for pricing
|
Origin Storage Inception SSD 256GB M.2...
Login for pricing
|
Recommended
2-Power 240GB M.2 6GBp/s SSD
Login for pricing
|
Integral 240GB SSD 2.5INCH SATA 3 R-45...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
2P-P210S256G25
|
NB-250SSD-TLC
|
NB-128SSD-M.2
|
NB-256SSD-M.2
|
SSD6012A
|
INSSD240GS625V2
|
| Manufacturer |
2-Power
|
Origin Storage
|
Origin Storage
|
Origin Storage
|
2-Power
|
Integral
|
| Interface |
N/A
|
Serial ATA
|
Serial ATA
|
Serial ATA
|
N/A
|
N/A
|
| Component for |
N/A
|
PC/notebook
|
N/A
|
PC/notebook
|
Notebook
|
PC/notebook
|
| Memory type |
N/A
|
3D TLC
|
3D TLC
|
3D TLC
|
N/A
|
TLC
|
| SSD capacity |
N/A
|
250GB to 300GB
|
100GB to 150GB
|
250GB to 300GB
|
200GB to 250GB
|
200GB to 250GB
|
| SSD form factor |
N/A
|
2.5"
|
M.2
|
M.2
|
M.2
|
2.5"
|




