We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Zebra ZIPRT3015300 printer label White Self-adhesive printer label
SKU
ZIPRT3015300
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Z-Select 2000T, 54 x 34mm, 2500 Labels/Roll
Category: Printer Labels
| SKU | ZIPRT3015300 |
|---|---|
| Manufacturer | Zebra |
| Availability | Out of Stock |
Exceptionally Consistent, Consistently Exceptional
Printing supplies can impact everything from printhead lifespan to operational efficiency. That's why we produce our own line of thermal printing supplies to ensure consistent, optimized performance in Zebra printers.
Printing supplies can impact everything from printhead lifespan to operational efficiency. That's why we produce our own line of thermal printing supplies to ensure consistent, optimized performance in Zebra printers.
| Features | |
|---|---|
| Shape | Rectangle |
| Purpose | Universal |
| Adhesive type | Permanent |
| Print technology | Thermal transfer |
| Material | Paper |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
| Label width | 5.4 cm |
| Label height | 3.4 cm |
| Core diameter | 7.62 cm |
| Packaging content | |
| Rolls per pack | 1 |
| Labels per roll | 2500 pc(s) |
| Labels per pack | 2500 pc(s) |
| Technical details | |
| Labels per pack | 2500 pc(s) |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Print technology | |
|---|---|
| Print technology | Thermal transfer |
| Colour | |
| Product colour | White |
| Material | |
| Material | Paper |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |