We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Zebra Z-Ultimate 3000T Silver Self-adhesive printer label
SKU
86164
Category: Printer Labels
| SKU | 86164 |
|---|---|
| EAN | 4054318627752 |
| Manufacturer | Zebra |
| Availability | Out of Stock |
Label Roll, Zebra, Material: Synthetic, Z-Ultimate 3000T Silver, Coating: Yes, Adhesive: Normal, Width: 60 mm, Height: 39.28 mm, Diameter: 200 mm, Core Diameter: 76 mm, labels per Roll: 4543 Labels, Demarcation: Gap, Perforation: No, Colour: Silver, Rec. Ribbon: 04800BK06045
| Features | |
|---|---|
| Finish type | Gloss |
| Shape | Rectangle |
| Format | Roll |
| Adhesive type | Permanent |
| Print technology | Thermal transfer |
| Material | Polyester |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Product colour | Silver |
| Type | Die-cut label |
| Weight & dimensions | |
| Label width | 6 cm |
| Label height | 3.9 cm |
| Core diameter | 7.62 cm |
| Packaging content | |
| Rolls per pack | 8 |
| Technical details | |
| Quantity | 8 |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Print technology | |
|---|---|
| Print technology | Thermal transfer |
| Colour | |
| Product colour | Silver |
| Material | |
| Material | Polyester |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Quantity | 8 |