We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Zebra Z-Perform 1000T White
SKU
880337-031D
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Z-Perform 1000T, Removable, 57.15x31.75mm, 2100/roll
Category: Printer Labels
| SKU | 880337-031D |
|---|---|
| EAN | 5712505724750 |
| Manufacturer | Zebra |
| Availability | Out of Stock |
Label Roll, Zebra, Material: Normal Paper, Z-Perform 1000T Removable, Coating: No, Adhesive: Removable, Width: 57.15 mm, Height: 31.75 mm, Diameter: 127 mm, Core Diameter: 25.4 mm, labels per Roll: 2100 Labels, Demarcation: Gap, Perforation: No, Colour: White, Rec. Ribbon: 02300GS06407 /02300ZD25707
| Features | |
|---|---|
| Shape | Rectangle |
| Adhesive type | Removable |
| Material | Paper |
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
| Label width | 5.71 cm |
| Label height | 3.17 cm |
| Core diameter | 2.54 cm |
| Packaging content | |
| Rolls per pack | 10 |
| Labels per roll | 2100 pc(s) |
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | White |
| Material | |
| Material | Paper |
| Technical details | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |