We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Zebra Z-Perform 1000T Permanent Adhesive
SKU
3006929-T
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
37mm x 67mm, 2190 Labels/Roll, 10 Rolls/Box, 25 mm Core, Thermal Transfer, Permanent, Adhesive, Paper
Category: Printer Labels
| SKU | 3006929-T |
|---|---|
| EAN | 8596375018365 |
| Manufacturer | Zebra |
| Availability | Out of Stock |
Z-Perform 1000T Zebra Labels are an Uncoated Thermal Transfer Paper Label with Permanent Adhesive for use with Mid-Range to High-End Printers. Rolls are supplied on 25mm cores with maximum outer diameter 127mm
| Features | |
|---|---|
| Print technology | Thermal transfer |
| Material | Paper |
| Label type | Permanent Adhesive |
| Weight & dimensions | |
| Maximum roll diameter | 12.7 cm |
| Label size | 37mm x 67mm |
| Core diameter | 7.62 cm |
| Packaging content | |
| Rolls per pack | 10 |
| Labels per roll | 2190 pc(s) |
| Media sheets per package | 10 sheets |
| Labels per pack | 21900 pc(s) |
| Technical details | |
| Labels per pack | 21900 pc(s) |
| Label type | Permanent Adhesive |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Print technology | |
|---|---|
| Print technology | Thermal transfer |
| Packaging data | |
| Media sheets per package | 10 sheets |
| Material | |
| Material | Paper |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |