We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Zebra Z-Perform 1000D White Self-adhesive printer label
SKU
3007158-T
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
57mm (W), 12.2m (L), 25 Rolls/Box, Direct Thermal, Paper, 19mm Core
Category: Printer Labels
| SKU | 3007158-T |
|---|---|
| EAN | 5711783781691 |
| Manufacturer | Zebra |
| Availability | Out of Stock |
Zebra EM220 Mobile Printer Receipts
Uncoated direct thermal 60 micron receipt paper
Uncoated direct thermal 60 micron receipt paper
| Features | |
|---|---|
| Finish type | Matte |
| Format | Roll |
| Adhesive type | Permanent |
| Printing media thickness | 60 µm |
| Print technology | Direct thermal |
| Material | Paper |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Product colour | White |
| Type | Continuous label |
| Weight & dimensions | |
| Sheet length | 12.2 m |
| Label width | 5.7 cm |
| Core diameter | 1.9 cm |
| Packaging content | |
| Rolls per pack | 25 |
| Technical details | |
| Printing media thickness | 60 µm |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Print technology | |
|---|---|
| Print technology | Direct thermal |
| Colour | |
| Product colour | White |
| Material | |
| Material | Paper |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |