We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Zebra Z-Perform 1000D 80 Receipt
SKU
3007159-T
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
57mm (W), 8.8m (L), 25 Rolls/Box, Direct Thermal, Paper
Category: Printer Labels
| SKU | 3007159-T |
|---|---|
| EAN | 5712505453278 |
| Manufacturer | Zebra |
| Availability | Out of Stock |
Zebra EM220 Mobile Printer Receipts
Uncoated direct thermal 80 micron receipt paper
Uncoated direct thermal 80 micron receipt paper
| Features | |
|---|---|
| Printing media thickness | 80 µm |
| Print technology | Direct thermal |
| Material | Paper |
| Weight & dimensions | |
| Core diameter | 1.9 cm |
| Packaging content | |
| Rolls per pack | 25 |
| Media sheets per package | 25 sheets |
| Technical details | |
| Printing media thickness | 80 µm |
| Paper dimensions | 57mm x 8.8m |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Print technology | |
|---|---|
| Print technology | Direct thermal |
| Packaging data | |
| Media sheets per package | 25 sheets |
| Material | |
| Material | Paper |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Paper dimensions | 57mm x 8.8m |