We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Zebra SAMPLE14649R printer label White
SKU
SAMPLE14649R
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
PolyPro 3000T, 25 x 15 mm, 100 Labels/Roll
Category: Printer Labels
| SKU | SAMPLE14649R |
|---|---|
| EAN | 5704174256199 |
| Manufacturer | Zebra |
| Availability | Out of Stock |
Exceptionally Consistent, Consistently Exceptional
Printing supplies can impact everything from printhead lifespan to operational efficiency. That's why we produce our own line of thermal printing supplies to ensure consistent, optimized performance in Zebra printers.
Printing supplies can impact everything from printhead lifespan to operational efficiency. That's why we produce our own line of thermal printing supplies to ensure consistent, optimized performance in Zebra printers.
| Features | |
|---|---|
| Shape | Rectangle |
| Purpose | Universal |
| Print technology | Thermal transfer |
| Material | Polyethylene terephthalate (PET) |
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
| Label width | 2.5 cm |
| Label height | 1.5 cm |
| Core diameter | 7.62 cm |
| Packaging content | |
| Labels per roll | 100 pc(s) |
| Print technology | |
|---|---|
| Print technology | Thermal transfer |
| Colour | |
| Product colour | White |
| Material | |
| Material | Polyethylene terephthalate (PET) |