We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Zebra 5319 Performance Wax, 220mm x 156m printer ribbon
SKU
800072-003
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
5319 Performance Wax, 220mm x 156m, 12 per box
Category: Printer Ribbons
| SKU | 800072-003 |
|---|---|
| EAN | 5051964413431 |
| Manufacturer | Zebra |
| Availability | Out of Stock |
High-performance wax ribbon formulated to print at up to 8 inches (20.3 mm) per second and is UL/cUL & CSA recognized with select Zebra materials. Provides minimal resistance to scratches, smearing and chemicals.
Rolls supplied on 25mm cores, with roll length of 156 metres.
Ribbons are sold in box quantities only (12 per box).
Rolls supplied on 25mm cores, with roll length of 156 metres.
Ribbons are sold in box quantities only (12 per box).
| Performance | |
|---|---|
| Print technology | Thermal Transfer |
| Product colour | Black |
| Technical details | |
| Print technology | Thermal Transfer |
| Product colour | Black |
| Case or master carton quantity | 12 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Ribbon size | 220mm |
| Ribbon length | 156 m |
| Other features | |
| Ribbon size | 220mm |
| Case or master carton quantity | 12 pc(s) |