We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Zebra 410046 tablet case 31.8 cm (12.5") Sleeve case Black
SKU
410046
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Work Anywhere Kit with Shoulder Strap for XSlate R12 Series, Black
Category: Tablet Cases
| Built-in speaker(s) | No |
|---|---|
| Brand compatibility | Zebra |
| Maximum screen size | 12.5 " |
| Product colour | Black |
| SKU | 410046 |
| EAN | 0839810009282 |
| Manufacturer | Zebra |
| Availability | Out of Stock |
- Sleeve with access to all ports, batteries and buttons.
- Screen protection cover with pocket for Companion Keyboard and additional batteries.
- Adjustable strap for hands-free use.
- R12 can be docked and used in the Desktop Docking Station while the tablet is in the sleeve.
- Screen protection cover with pocket for Companion Keyboard and additional batteries.
- Adjustable strap for hands-free use.
- R12 can be docked and used in the Desktop Docking Station while the tablet is in the sleeve.
| Technical details | |
|---|---|
| Case type | Sleeve case |
| Maximum screen size | 31.8 cm (12.5") |
| Brand compatibility | Zebra |
| Compatibility | Xslate R12 |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in battery | No |
| Shoulder strap | Yes |
| Product main colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Features | |
| Case type | Sleeve case |
| Stand mode | No |
| Maximum screen size | 31.8 cm (12.5") |
| Brand compatibility | Zebra |
| Compatibility | Xslate R12 |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in battery | No |
| Shoulder strap | Yes |
| Product main colour | Black |
| Battery | |
| Built-in battery | No |
| Design | |
|---|---|
| Stand mode | No |
| Shoulder strap | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Width | 222.2 mm |
| Depth | 368.3 mm |
| Height | 41.3 mm |
| Weight | 340 g |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |