We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Zebra 3014120-T printer label White Self-adhesive printer label
SKU
3014120-T
Category: Printer Labels
| SKU | 3014120-T |
|---|---|
| Manufacturer | Zebra |
| Availability | Out of Stock |
Adhesive can be removed cleanly from many substrates. Direct thermal label requires no ribbon enabling ease of use. Short-term solution for applications such as product labelling where label should be removed at a later date. Zebra Certified Supplies offer consistent print quality time and time again. Printing Supplies
| Features | |
|---|---|
| Shape | Rectangle |
| Purpose | Universal |
| Adhesive type | Permanent |
| Print technology | Thermal transfer |
| Material | Paper |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
| Label width | 17.5 cm |
| Label height | 8.3 cm |
| Core diameter | 7.62 cm |
| Packaging content | |
| Rolls per pack | 24 |
| Labels per roll | 1947 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Print technology | |
| Print technology | Thermal transfer |
| Colour | |
| Product colour | White |
| Material | |
| Material | Paper |