We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Zebra 3011034-T printer label White Self-adhesive printer label
SKU
3011034-T
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Z-Perform 1000T Thermal Transfer Uncoated Paper Label, 75 x 37mm, Removable Adhesive, Perforated, 25mm Core
Category: Printer Labels
| SKU | 3011034-T |
|---|---|
| Manufacturer | Zebra |
| Availability | Out of Stock |
Label Roll, Zebra, Material: Normal Paper, Z-Perform 1000T Removable, Coating: No, Adhesive: Removable, Width: 75 mm, Height: 37 mm, Diameter: 127 mm, Core Diameter: 25.4 mm, labels per Roll: 1000 Labels, Demarcation: Gap, Perforation: Yes, Colour: White, Rec. Ribbon: 02300GS08407
| Features | |
|---|---|
| Shape | Rectangle |
| Purpose | Universal |
| Adhesive type | Permanent |
| Print technology | Thermal transfer |
| Material | Paper |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
| Label width | 7.5 cm |
| Label height | 3.7 cm |
| Core diameter | 7.62 cm |
| Packaging content | |
| Rolls per pack | 32 |
| Labels per roll | 1000 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Print technology | |
| Print technology | Thermal transfer |
| Colour | |
| Product colour | White |
| Material | |
| Material | Paper |