We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Zebra 3006968 printer label White
SKU
3006968
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Label, 100 x 150mm, Thermal Transfer, Z-Ultimate 3000T, White, 76mm Core, 540/Roll, 1.2kg
Category: Printer Labels
| SKU | 3006968 |
|---|---|
| EAN | 8596375018419 |
| Manufacturer | Zebra |
| Availability | Out of Stock |
Z-Perform Ultimate 3000T White
Core: 25mm / 1"
Outside Diameter: 127mm / 5"
Core: 25mm / 1"
Outside Diameter: 127mm / 5"
| Features | |
|---|---|
| Print technology | Thermal transfer |
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
| Label width | 10 cm |
| Label height | 15 cm |
| Core diameter | 7.62 cm |
| Package weight | 1.2 kg |
| Packaging data | |
| Package weight | 1.2 kg |
| Packaging content | |
|---|---|
| Labels per roll | 540 pc(s) |
| Print technology | |
| Print technology | Thermal transfer |
| Colour | |
| Product colour | White |