We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Zebra 3005142 printer label White
SKU
3005142
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Label, 90 x 25mm, Thermal Transfer, Z-Ultimate 3000T, White, 76mm Core, 6360/Roll, 2.5kg
Category: Printer Labels
| SKU | 3005142 |
|---|---|
| EAN | 8596375016842 |
| Manufacturer | Zebra |
| Availability | Out of Stock |
Z-Ultimate 3000T White
Core: 76mm / 3"
Outside Diameter: 200mm / 8"
Core: 76mm / 3"
Outside Diameter: 200mm / 8"
| Features | |
|---|---|
| Adhesive type | Permanent |
| Print technology | Thermal transfer |
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
| Label width | 9 cm |
| Label height | 2.5 cm |
| Core diameter | 7.62 cm |
| Package weight | 2.5 kg |
| Packaging data | |
| Package weight | 2.5 kg |
| Packaging content | |
|---|---|
| Labels per roll | 6360 pc(s) |
| Print technology | |
| Print technology | Thermal transfer |
| Colour | |
| Product colour | White |