We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Zebra 3004876 printer label White Self-adhesive printer label
SKU
3004876
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Label, Paper, 44x38mm, Direct Thermal, Z-PERFORM 1000D REMOVABLE, Uncoated, Removable Adhesive, 76mm
Category: Printer Labels
| SKU | 3004876 |
|---|---|
| Manufacturer | Zebra |
| Availability | Out of Stock |
Label Roll, Zebra, Material: Thermal Paper, Z-Perform 1000D Removable, Coating: No, Adhesive: Removable, Width: 44.45 mm, Height: 38.1 mm, Diameter: 200 mm, Core Diameter: 76 mm, labels per Roll: 3710 Labels, Demarcation: Gap, Perforation: No, Colour: White
| Features | |
|---|---|
| Shape | Rectangle |
| Purpose | Universal |
| Adhesive type | Permanent |
| Print technology | Thermal transfer |
| Material | Paper |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
| Label width | 4.4 cm |
| Label height | 3.8 cm |
| Core diameter | 7.62 cm |
| Packaging content | |
| Rolls per pack | 24 |
| Labels per roll | 3710 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Print technology | |
| Print technology | Thermal transfer |
| Colour | |
| Product colour | White |
| Material | |
| Material | Paper |