We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Zebra 3002961 printer label White
SKU
3002961
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Z-Perform 1000T, 29 x 13mm, 4900 Labels per Roll
Category: Printer Labels
| SKU | 3002961 |
|---|---|
| Manufacturer | Zebra |
| Availability | Out of Stock |
Exceptionally Consistent, Consistently Exceptional
Printing supplies can impact everything from printhead lifespan to operational efficiency. That's why we produce our own line of thermal printing supplies to ensure consistent, optimized performance in Zebra printers.
Printing supplies can impact everything from printhead lifespan to operational efficiency. That's why we produce our own line of thermal printing supplies to ensure consistent, optimized performance in Zebra printers.
| Features | |
|---|---|
| Shape | Rectangle |
| Purpose | Universal |
| Adhesive type | Permanent |
| Print technology | Thermal transfer |
| Material | Paper |
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
| Label width | 2.9 cm |
| Label height | 1.3 cm |
| Core diameter | 2.54 cm |
| Packaging content | |
| Labels per roll | 4900 pc(s) |
| Print technology | |
| Print technology | Thermal transfer |
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | White |
| Material | |
| Material | Paper |
| Technical details | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |