We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Zebra 25-159551-02 power cable Multicolour 3 m
SKU
25-159551-02
- Cable connect vehicle battery to DC Power Supply
- Works with electric vehicles (36-96VDC)
- Includes vehicle ignition sense wire. Wire must be connected to positive terminal of vehicle battery if not connected to ignition
- 10 ft. long cable
- Includes fuse
Category: Power Cables
| SKU | 25-159551-02 |
|---|---|
| Manufacturer | Zebra |
| Availability | Out of Stock |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Connector 2 | No |
| Cable length | 3 m |
| Features | |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Number of cable cores | 3 |
| Connector 2 | No |
| Compatibility | Zebra VC70 |
| Cable length | 3 m |
| Product colour | Multicolour |
| Power | |
| Input voltage | 36 - 96 V |
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | Multicolour |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Compatibility | Zebra VC70 |