We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Zebra 10026638 printer label White Self-adhesive printer label
SKU
10026638
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Z-Perform 1500T, 97 x 27mm, 3000 Labels/Roll
Category: Printer Labels
| SKU | 10026638 |
|---|---|
| Manufacturer | Zebra |
| Availability | Out of Stock |
Exceptionally Consistent, Consistently Exceptional
Printing supplies can impact everything from printhead lifespan to operational efficiency. That's why we produce our own line of thermal printing supplies to ensure consistent, optimized performance in Zebra printers.
Printing supplies can impact everything from printhead lifespan to operational efficiency. That's why we produce our own line of thermal printing supplies to ensure consistent, optimized performance in Zebra printers.
| Features | |
|---|---|
| Shape | Rectangle |
| Purpose | Universal |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
| Label width | 9.7 cm |
| Label height | 2.7 cm |
| Core diameter | 7.62 cm |
| Packaging content | |
|---|---|
| Rolls per pack | 1 |
| Labels per roll | 3000 pc(s) |
| Technical details | |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Colour | |
| Product colour | White |