We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Xtorm CX2171 USB cable 2 m USB C Black
SKU
CX2171
Category: USB Cables
| Cable length | 2 m |
|---|---|
| Connector 2 | USB C |
| Connector 1 | USB C |
| SKU | CX2171 |
| EAN | 8718182276541 |
| Manufacturer | Xtorm |
| Availability | Out of Stock |
Xtorm CX2171. Cable length: 2 m, Connector 1: USB C, Connector 2: USB C, Product colour: Black
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Plug and Play | Yes |
| Connector 1 | USB C |
| Connector 2 | USB C |
| Cable length | 2 m |
| Product colour | Black |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| USB Power Delivery | Yes |
| USB Power Delivery up to | 240 W |
| USB Power Delivery revision | 3.1 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Ports & interfaces | |
| Connector 1 | USB C |
| Connector 2 | USB C |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Cable length | 2 m |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Other features | |
| Product colour | Black |