We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Videk 50/125 OM3 ST Pigtail Cable 1Mtr
SKU
3506M-ST
Category: InfiniBand & Fibre Optic Cables
| Cable length | 1 m |
|---|---|
| SKU | 3506M-ST |
| EAN | 0667184451204 |
| Manufacturer | Videk |
| Availability | Out of Stock |
A range of Pigtails are available in OM1 & OM3, custom lengths and fibre types are available upon request.
| Technical details | |
|---|---|
| Connector 1 | ST |
| Cable length | 1 m |
| Core diameter | 50 µm |
| Cladding diameter | 125 µm |
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 | ST |
| Cable length | 1 m |
| Core diameter | 50 µm |
| Cladding diameter | 125 µm |
| Product colour | Yellow |
| Connector 1 gender | Male |
| Weight & dimensions | |
| Cable length | 1 m |