We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Vertiv VRA6017 rack accessory Blank panel
SKU
VRA6017
Category: Rack Accessories
| SKU | VRA6017 |
|---|---|
| EAN | 0767041025132 |
| Manufacturer | Vertiv |
| Availability | Out of Stock |
Tool-less removeable top panel.
Integrated hole pattern for easy installation of top panel accessories (cable management, modular busway support brackets, ladder / cable tray support brackets).
Four cable entry holes allowing for up to 2000 Cat6 cables, or 60A PDU plugs.
Top Panel load capacity of 150 lbs.
Integrated hole pattern for easy installation of top panel accessories (cable management, modular busway support brackets, ladder / cable tray support brackets).
Four cable entry holes allowing for up to 2000 Cat6 cables, or 60A PDU plugs.
Top Panel load capacity of 150 lbs.
| Features | |
|---|---|
| Type | Blank panel |
| Maximum weight capacity | 68 kg |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Housing material | Metal |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 6.8 kg |
| Width | 600 mm |
| Depth | 1100 mm |
| Maximum weight capacity | 68 kg |
| Packaging data | |
| Package weight | 6.8 kg |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Blank panel |
| Compliance certificates | RoHS |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |