We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Vertiv VRA6010 rack accessory Blank panel
SKU
VRA6010
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
42U x 1200mm, Deep Split, Side Panels, Black, 2x
Category: Rack Accessories
| SKU | VRA6010 |
|---|---|
| EAN | 0767041025040 |
| Manufacturer | Vertiv |
| Availability | Out of Stock |
Split Locking Side Panels
For quick and easy installation and maintenance. Locks provide security.
For quick and easy installation and maintenance. Locks provide security.
| Features | |
|---|---|
| Type | Blank panel |
| Rack capacity | 42U |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Housing material | Metal |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 19.9 kg |
| Width | 1200 mm |
| Packaging data | |
| Package weight | 19.9 kg |
| Quantity per pack | 2 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Blank panel |
| Rack capacity | 42U |
| Compliance certificates | RoHS |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |