We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Vertiv VRA3001 rack accessory Rack shelf
SKU
VRA3001
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
2U, 19" Cantilever Fixed Shelf, 50Lbs, Black, 1x
Category: Rack Accessories
| SKU | VRA3001 |
|---|---|
| EAN | 4061471035386 |
| Manufacturer | Vertiv |
| Availability | Out of Stock |
2U 19"" Cantilever Fixed Shelf 50Lbs Black
Enables the mounting of a monitor or other equipment into the rack environment.
Color: black.
Enables the mounting of a monitor or other equipment into the rack environment.
Color: black.
| Features | |
|---|---|
| Type | Rack shelf |
| Rack capacity | 2U |
| Maximum weight capacity | 22.5 kg |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 227 g |
| Maximum weight capacity | 22.5 kg |
| Packaging data | |
| Package weight | 227 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Rack shelf |
| Rack capacity | 2U |
| Compliance certificates | RoHS |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |